امروز 1398/04/30

انتشار چاپ اول «مجموعه قانون نظام صنفی کشور و مقررات مربوط»

چاپ اول مجموعه قانون نظام صنفی کشور و مقررات مربوط در قطع رقعی منتشر شد.


قوانین مربوط به مشاغل و صنوف از زمره مهم‌ترین قوانین کشورها است چرا که نقش مهم و اساسی صنوف در رشد و توسعه اقتصادی کشور، وجود قوانین جامع کارآمد و به ‌هنگام را ضروری می‌نماید و بسترهای لازم را برای رشد و پویایی اقتصاد فراهم می‌آورد. بر این اساس و با توجه به گستردگی مخاطبان این دسته از قوانین و مقررات، گردآوری و تنقیح آن از اهمیت زیادی در نظام حقوقی، اقتصادی و اجتماعی کشور برخوردار است و می‌تواند شناخت دقیق حقوق و تکالیف شهروندان و استیفای آن را در پی داشته باشد.
با توجه به تکالیف و مأموریت‌های معاونت تدوین،تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی رییس جمهور در خصوص تعامل با دستگاه‌های اجرایی در زمینه تدوین و تنقیح قوانین و مقررات مربوط، این معاونت با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به تدوین و تنقیح «مجموعه قانون نظام صنفی کشور و مقررات مربوط» نموده است.
کتاب حاضر مشتمل بر قانون نظام صنفی کشور مصوب 1382/12/24 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن به همراه تمامی آیین‌نامه‌های اجرایی و دستورالعمل‌ها و اساسنامه‌های تصویب شده است که حسب هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارتخانه یادشده متضمن آخرین نسخه از تمامی مقررات مربوط به قانون مذکور می‌باشد و از این حیث جامع‌ترین اثر در این زمینه می‌باشد. در مجموعه حاضر سعی شده است نسبت به درج سایر قوانینی که بر قانون نظام صنفی کشور اثر تنقیحی یا تکمیلی دارند نیز اقدام شود.
علاقه مندان براي تهيه اين مجموعه كه در قطع رقعی و با شمارگان 1٠٠٠ نسخه به چاپ رسيده و با قيمت 130٠٠٠ ريال عرضه شده است، مي‌توانند به خانه كتاب معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات به نشاني خيابان وليعصر (عج)، قبل از تقاطع خيابان جمهوري اسلامي شماره ١١٦٠ مراجعه و جهت کسب اطلاعات مورد نیاز با شماره ٦٦٤٩٢٧٠٨ (در ساعات اداری) تماس حاصل نمایند.
پیشگفتار و فهرست کتاب را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.
downlod

تاریخ خبر : 1396/06/01

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: