امروز 1398/04/26

برنامه های توسعه‌اي- ترویجی معاونت حقوقي رياست جمهوري در استان سیستان و بلوچستان

برنامه های توسعه‌اي-ترویجی معاونت حقوقي رياست جمهوري در حوزه های «تدوین، تنقیح و اطلاع رسانی قوانين و مقررات» و «پیگیری اجرای قانون اساسی» در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.


معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاونت ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در راستاي انجام ماموريت‌هاي ترویجی، آموزشی و نمایشگاهی خود در سراسر كشور، به ارايه برنامه‌های مختلفي در استان سیستان و بلوچستان (شهر زاهدان) اقدام مي‌نمايد. در اين برنامه‌ها كه با همكاري دانشگاه‌های استان، استانداري سیستان و بلوچستان و اداره کل دادگستری استان انجام مي‌شود علاوه بر آموزش سامانه ملي قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران، نشست‌هاي تخصصي با موضوعات حقوقي با حضور استادان و صاحبنظران مختلف برگزار مي‌گردد. اهم برنامه‌هاي مورد اشاره به شرح زير است:

1- نمایشگاه استانی کتاب
از روز یکشنبه 5 اسفند لغایت شنبه 11 اسفند ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاههای سیستان و بلوچستان، غرفه 118 و 119

2- نشست های تخصصی:
1-2- سخنرانی : دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی (معاون ارتباطات و پيگيري اجراي قانون اساسي معاونت حقوقي رياست جمهوري) با موضوع «قانون اساسی در فرایند تکوین انقلاب اسلامی»
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 8/30 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
2-2- نشست تخصصي با موضوع «قانون اساسی محور اتحاد» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 10صبح در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
3-2- نشست تخصصي با موضوع «جایگاه دانشگاه در نظام تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 14 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
4-2- نشست تخصصي با موضوع «تبيين حقوقي تعارض منافع» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 17 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان

3- آموزش سامانه ملی قوانین ومقررات کشور:
دو کارگاه آموزشی در روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 (صبح و بعداز ظهر) در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان

لازم به ذکر است در نمایشگاه کتاب مزبور، آخرین مجموعه‌های موضوعی و منقّح قوانین و مقررات، قوانین اساسی کشورها، لوح جامع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات عرضه می‌شود. معرفي خدمات معاونت در حوزه اطلاع‌رسانی و انتشار به‌ هنگام قوانین و مقررات شامل «پايگاه ملي اطلاع رسانی قوانین و مقررات كشور»، پایگاه اینترنتی «سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران»، «سامانه رایانامه حقوقی» و... از ديگر برنامه‌هاي این معاونت در استان سیستان و بلوچستان است.
علاقه‌مندان می توانند برنامه‌های پیش‌بینی‌شده معاونت در دوره حضور در استان سیستان و بلوچستان، اعم از نشست‌های تخصصی حقوقی و کارگاه‌های آموزشی، را از طریق صفحه اینستاگرام معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات (Instagram.com/dotic.ir) پیگیری نمایند.

تاریخ خبر : 1397/12/05
اخبار مرتبط
برگزاری نشست تخصصی با موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در دادرسی منصفانه» در استان فارس
انتشار مجموعه تنقيحي ‌قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط
برگزاری سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
برگزاری نشست تخصصی حقوقی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین در ایران و راهکارهای برون رفت از آن
برنامه‌ جامع ترويجي (علمی، آموزشي و نمايشگاهي) معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در «استان فارس (شیراز) »
برنامه‌های ترويجي، آموزشي و نمايشگاهي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
انتشار مجموعه قانون مدني (چاپ یازدهم - ويرايش دهم)
معرفی کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات
انتشار چاپ سوم کتاب منشور حقوق شهروندی

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: