آخرین خبرها
ادامه
پیوند ها
 
خبر
  ساعت : ١٨:٢٦   ١٣٩٦/٠٤/٢٥ تاریخ خبر :  

برگزاري نشست اجرايي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاونت آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری
  برگزاري نشست اجرايي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاونت آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری   در راستاي اجرای مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده؛ جلسه تبادل نظر معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاونت آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری برگزار گردید.  


     در راستاي اجرای مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده فیمابین معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری و معاونت آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری جلسه‌اي روز یکشنبه بیست و پنجم تیرماه ١٣٩٥ در محل ساختمان سامانه ملي قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران برگزار شد. در این جلسه که با حضور معاونان و مديران مربوطه از دو دستگاه برگزار گردید، ابتدا جناب آقای مهدی‌زاده، معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص ضرورت اطلاع‌رسانی به‌هنگام قوانین و مقررات و فعالیت‌های این معاونت و نحوه ورود اطلاعات و دسترسی به سامانه‌های اطلاع رسانی عمومی قوانین و مقررات ارائه داد. وی افزود: اگر قضات به سامانه‌های اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات کشور دسترسي یابند، این امر در بِروز بودن اطلاعات قانونی آنها و شناسایی موارد ناسخ و منسوخ و افزايش صحت اقدامات تأثیر شایانی خواهد داشت.
در ادامه جناب آقای موحد، معاون آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب که خدمات ارائه‌شده از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری دسترسی قضات دیوان را به متن معتبر و منقّح قوانین و مقررات تسهیل كرده است، تأکید کرد چنانچه ساز و کاری در نظر گرفته شود تا قضات به صورت الکترونیکی و برخط، آخرین متن منقّح قوانین و مقررات را در اختیار داشته و از همه مصوبات اصلاح شده یا منسوخ شده آگاهی یابند، آراء صادره از سوی آنها قابل اطمینان و غیر قابل نقض خواهد بود.
در ادامه، برای اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده فیمابین در خصوص استفاده از تجربیات و اطلاعات موجود در دو دستگاه بحث و تبادل نظر شد و تصميماتي اتخاذ گرديد.

تهران - خیابان حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نرسیده به تقاطع خیابان جمهوری اسلامی شماره ١١٥٨

تلفــــن : ٦٦٤٧٥٠٠٥ دورنگار : ٦٦٤٩٢٧٠٧

رایانامه : DOTIC @ DOTIC.IR

WWW.DOTIC.IR

WWW.QAVANIN.IR

WWW.QAVANIN.COM

كليه حقوق قانوني اين سايت متعلق به معاونت تدوين تنقيح و انتشار قوانين ومقررات - معاونت حقوقي رياست جمهوري مي باشد. ١٣٩٦ - ١٣٨٩©www.dotic.ir

برای مشاهده بهتر از Firefox استفاده کنید.