امروز 1397/08/24

ارائه متن منقّح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ همزمان با روز قانون اساسیمعاونت حقوقي رياست جمهوري، در سال گذشته، هم‌زمان با دوازدهم آذرماه، سالروز تصويب قانون اساسي جمهوری اسلامی ایران، و در راستاي آشنايي بيشتر اقشار مختلف جامعه با اين قانون برتر و حقوق و تكاليف متقابل مردم و حكومت، نسبت به تولید نرم‌افزار اندروید «قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» اقدام و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، لینک دانلود فایل این نرم‌افزار را از طریق پیامک براي تمامي شهروندان و مشترکین اپراتورهای موجود در کشور ارسال كرد. اين اقدام را مي‌توان گسترده‌ترين شيوه نشر قانون، در جهت دسترسي شهروندان به متن اين ميثاق ملي و اطلاع از محتواي آن دانست كه با هدف بالا بردن سطح آگاهي‌هاي عمومي (تكليف موضوع بند٢ اصل٣ قانون اساسي) و آموزش حقوق شهروندي صورت گرفت.
اکنون و در سالروز تصویب قانون اساسی، برای بار دیگر متن این قانون جهت سهولت دسترسی مخاطبان گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود.
ارايه قانون اساسي در اين طرح، در دو شكل نرم‌افزار (اندرويد) و متن pdf آخرين چاپ كتاب «مجموعه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران» از انتشارات معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات، صورت گرفته است. در نسخه‌هاي عرضه‌شده، علاوه بر لحاظ اصلاحات سال ١٣٦٨، نظرات تفسيري و مشورتي شوراي نگهبان نيز ارايه شده است.

نرم افزار اندروید «قانون اساسی» و فايل pdf متن اين قانون را از طریق لینک هاي زیر دریافت نمایید.

downlod downlod

تصاويري از نرم افزار:
downlod downlod downlod


تاریخ خبر : 1396/09/12

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: